Americká nebankovní hypotéka

Půjčka nejen na bydlení aneb co je nebankovní americká hypotéka

Potřebujete peníze na financování záležitostí souvisejících s bydlením a zároveň byste rádi část úvěru využili i na jiné účely? V tom případě Vám žádné klasické hypotéky nepomohou.

Hypotéční úvěry mají jasná pravidla, přes která vlak nejede. Naštěstí se nabízí alternativa v podobě americké nebankovní hypotéky. Jaká je podstata tohoto produktu a kde ji získáte za nejvýhodnějších podmínek?

Výhody americké nebankovní hypotéky v kostce

Americká nebankovní hypotéka představuje zajímavou možnost, jak se dostat k relativně velkému množství finančních prostředků. Jedná se o půjčku, která je zajištěna nemovitostí (jako normální hypotéka). Zásadní rozdíl spočívá v neúčelovém charakteru. Jinými slovy – peníze lze využít i na libovolné účely.

Americkou hypotéku nabízí také banky, nicméně pro zájemce z řad „problémových“ klientů se záznamem v registru je vhodná právě nebankovní varianta. Nebankovní instituce mají benevolentnější podmínky a nabízejí hypotéku bez registru, protože většinou do bankovního registru nenahlíží či tyto záznamy a podobné jim, do značné míry tolerují.

Oproti běžné hypotéce má americká nebankovní hypotéka vyšší úrokovou sazbu. Na druhou stranu však mohou být splátky velmi nízké, protože lze dobu splatnosti rozložit až na několik desítek let. V porovnání se spotřebitelskými úvěry je americká hypotéka výhodnější. Nebankovní společnosti obvykle poskytují půjčku ve výši 50 % odhadní ceny nemovitosti.

Nechte si vypracovat objektivní srovnání produktů

Nechcete-li ztrácet čas hledáním nejvýhodnější nabídky, využijte naši novou službu Eurohypoška. Díky speciální aplikaci najdete nejlepší možné řešení bez čekání a rizika, že přehlédnete některou z atraktivních nabídek nejvýhodnějších hypoték. Eurohypoška se od běžných srovnávačů půjček liší tím, že porovnává také zahraniční úvěrové produkty.

Pro další informace pokračujte vyplněním vstupních dat do našeho hypotečního kalkulátoru.