Hypotéka České Spořitelny

Nejvýhodnější úvěr na bydlení je hypotéka České spořitelny?

Mít vlastní bydlení na půjčku není nic neobvyklého. Naopak jen menšina lidí disponuje takovým příjmem, který by umožňoval pořízení nemovitosti z vlastních zdrojů. Pokud jste se rozhodli pro koupi bytu, rodinného domu, pozemku nebo rozsáhlejší stavební úpravy nemovitosti, pomůže Vám hypotéka klasické anebo hypotéka bez dokládání příjmu. Banky lákají zájemce na nízké úroky a nejrůznější benefity, které pro Vás mohou být více, či méně výhodné.

Vybrat si nejvýhodnější úvěr není nijak jednoduché, tedy alespoň s ohledem na obrovskou nabídku produktů. My jsme se zaměřili na populární hypotéku České spořitelny, která bezesporu patří mezi nejzajímavější produkty ve své kategorii. Pokud byste však chtěli vyzkoušet porovnání hypoték i u ostatních bank, můžete tak učinit pomocí zadání dat do kalkulátoru a výsledek budete mít ihned! Co Vám může nabídnou a jak ji rychle porovnat s konkurenčními hypotékami?

Co byste měli vědět o hypotéce České spořitelny?

Hypotéka České spořitelny je stálicí na trhu, protože má jednu z nejdelších historií u nás a důvěra v tuto banku je hluboce zakořeněna v každém z nás. I proto mají někteří lidé tendence pasovat ji na nejlepší hypotéku na trhu. Aktuálně je k mání s úrokovou sazbou pod 2 % (k 2.12. 2015 sazba začíná na 1,85 % p.a.), nicméně na tu dosáhnete jen při splnění určitých podmínek.

Vyhněte se zbytečným poplatkům

Celkové náklady na vyřízení klasické hypotéky mohou navýšit poplatky všeho druhu a u hypotéky na družstevní byt, to může být ještě výraznější. U České spořitelny se nepříjemných překvapení nedočkáte a nebudete platit vůbec nic za vyřízení. V případě bytu ušetříte nemalou částku i za odhad, protože Česká spořitelna umožňuje on-line ocenění zdarma.

Peníze při výstavbě uvolňuje rychle a lze je čerpat i bez předkládání faktur. Hypotéku dostanete až do 100 % hodnoty nemovitosti, nicméně musíte počítat s méně atraktivními podmínkami než v případě menšího úvěru. Že je dobré si spočítat hypotéku přesně, ještě v předstihu, než podáte hypoteční žádost o úvěr, to je docela logické. Přece jen, určitě byste byli neradi překvapeni moc vysokou splátkou, anebo nepřiměřenými úroky, které zaplatíte navíc.

Jak je to s úrokovou sazbou?

Česká spořitelna aktuálně nabízí hypotéky s velmi zajímavou úrokovou sazbou. Za určitých podmínek získáte úvěr s úrokovou sazbou od 1,85 % ročně. Je ale fakt a musíme na druhou stranu přiznat, že získat za takovou sazbu hypotéku bez registru, není moc reálné ani u České Spořitelny. Zvolíte-li splatnosti na více než 20 let s fixací na 3-5 let, získáte úvěr za zvýhodněných podmínek. Konkrétně s 0,3 % zvýhodněním úrokové sazby pro první období fixace. Věrní zákazníci obdrží za každé období fixace finanční prémii.

A aby toho nebylo málo, slevu 0,5 % získáte také v případě, že si u České spořitelny otevřete Osobní účet a budete z hradit splátky. Na druhé straně spektra, pokud by Vás zajímalo, jaké úvěry tohoto typu jsou ty nejdražší, pak vězte že je to bezkonkurenčně americká nebankovní hypotéka a to právě proto, že se jedná o úvěr nejenom nebankovní, ale také navíc bez dokládání příjmů.

Bezstarostný úvěr s širokými možnostmi

Pokud tedy chcete zůstat konzervativní, ctít nejen historii či tradici a rozhodnete-li se pro hypotéku od České spořitelny, tedy až poté co vyzkoušíte kompletní srovnání hypoték, dočkáte se příjemných benefitů souvisejících se splácením úvěru. Splátky lze odložit a na nějaký čas úplně přerušit. Jedná se o službu Variabilita splátek, v rámci které Vám poradí přidělený poradce.

Hypotéka České spořitelny umožňuje financování družstevního bytu a dřevostavby i bez zástavy jinou nemovitostí. Konkrétní podmínky se dozvíte při osobní konzultaci na některé z poboček a nebojte se poctivě zeptat na všechno, ať jste si jisti, že máte tu nejlevnější hypotéku, jakou můžete mít. Otevřené dveře mají také zájemci o refinancování stávajícího úvěru. Blížíte-li se ke konci fixačního období, zvažte přechod na levnější úvěr. U České spořitelny refinancujete bez dokládání příjmů a dalšího odhadu nemovitosti.

Jak zní závěr?

Jaká by to byla recenze, kdyby chybělo resumé? Hypotéka od České spořitelny je jistě kvalitní úvěr, nicméně s vyřízením nespěchejte a porovnejte nabídky od všech konkurenčních bank ať máte nejvýhodnější hypotéku. Nemusíte mít strach z toho, že ztratíte spoustu čas a nervů – s porovnáním Vám pomůže naše zbrusu nová služba Eurohypoška, která se zabývá online porovnáním hypotéčních úvěrů od všech bank.

Proč využít naši Eurohypošku?

Protože Eurohypoška je portál, který zdarma a nezávazně porovnává všechny hypotéční úvěry, a to nejen ty české, ale i zahraniční. V portfoliu nechybí slovenské, rakouské, německé, ruské a americké banky, které se nezabývají jen klasickými hypotékami, ale například také nabízí refinancování hypoték, takže není pozdě ani pro klienty, kteří už svůj úvěr sice někde mají, ale stále tak nějak nejsou spokojeni.

Nechte si vypracovat srovnání – jedině takovým způsobem zjistíte, zda je hypotéka od České spořitelny nejvýhodnější. Služba Eurohypoška dokáže zajistit hypotéční úvěr i zájemcům se záznamem v registru dlužníků, což je rozhodně velmi silná konkurenční výhoda v dnešní nelehké době! K objektivnímu výsledku se však dopracujete pomocí intuitivního kalkulačky hypoték, kterou je třeba nejprve vyplnit aspoň pár základními daty – je to jednoduché a rychlé zkuste to hned! Možná nakonec zjistíte, že vašim účelům vyhovuje jiná hypotéka než ta od České spořitelny.