Hypoteční kalkulačka

K čemu je dobrá hypoteční kalkulačka? Probereme si to pěkně popořadě

Rozhodli jste se pro hypotéku? Jistě vám nemusíme říkat, že jde o závazek na několik desítek let. Pokud jste zvolili úvěrový produkt, je třeba být na pozoru, co se úrokových sazeb týká. S tím vám pomůže hypoteční kalkulačka.

Vždycky se vyplatí vše pořádně spočítat a také všechny nabídky v rámci různých variant porovnat. 

Abyste dostáli přísloví dvakrát měř, jednou řež, využijte naší hypoteční kalkulačky pro výpočet hypotéky. Nebojte nemusíte nic složitě počítat a ručně porovnávat, vše je k dispozici po zadání potřebných údajů (cena nemovitosti, výše úvěru, doba fixace, doba splácení úvěru).

Jaké hodnoty vám hypoteční kalkulačka umožní zadat?

Než se dostanete k samotnému počítání a porovnávání je třeba vědět, co vlastně do kalkulačky zadat. V prvé řadě by to měla být cena nemovitosti (částka, kterou požaduje majitel či realitka). Hypotéky začínají někde na 500 000 korunách a končí v řádech několika desítek miliónů korun. S částkou samozřejmě souvisí výše úvěru, lze požadovat celou sumu i její část.

Další hodnoty pak souvisí s fixací a úrokovou sazbou, jenž jsou v nabídce bank, a které vám hypoteční kalkulačka jednoduše vypočítá. Opět si lze zadat délku, minimum bývá 12 měsíců a maximum i 30 let. 

Jaké informace získáme?

Po vyplnění všeho potřebného, přijde na řadu výpočet toho, jak bude vaše hypotéka vypadat. Pakliže vás zaujme a bude ve všech bodech vyhovovat, není na co čekat, z pohodlí svého obýváku můžete o ní zažádat.

Poté vás kontaktuje daná banka, s níž můžete probrat i další varianty hypotéky. Proberete veškeré možnosti, co se splátek, úroků i fixace týká. Většinou přijdou na řadu otázky, jaká úroková sazba by byla při půjčení si vyšší částky. 

Je možné, že vám vaše možnosti nebudou vyhovovat, v tom případě nemá smysl své snažení ukončit. Vždyť je možné se vrátit zpět na výpočet, nebo si sjednat schůzku s zástupcem dané banky a probrat další alternativy.

Hypoteční kalkulačka je nezávazná služba pro vás

Důležitou informací, kterou je třeba zmínit, naše kalkulačka hypotéky i když je pouze orientační a zcela nezávaznou službou, pomocníkem, rádcem chcete-li, ke konkrétní hypotéce se upíšete až v době podepsání smlouvy a proto jak se říká: “Za zkoušku nic nedáme”.