Hypotéka na družstevní byt

Vše, co byste o hypotéce na družstevní byt, měli vědět

Lze získat hypotéku na družstevní byt? Ještě relativně nedávno bylo něco podobného nemožné. Následkem hypotéčního boomu v letech 2007 a 2008 však banky začaly poskytovat úvěry na bydlení bez omezení, tedy včetně družstevních bytů.

Nyní jsou finanční instituce o něco opatrnější. Nicméně najdete se i celá řada poskytovatelů, kteří nevyžadují záruku ve formě jiné nemovitosti, ale pozor hypotéka České Spořitelny se tohoto tvrzení, určitě netýká! Sice je to docela škoda, pro její velkou oblibu, ale je to tak.

Pokud si pohráváte s myšlenkou na pořízení vlastního bydlení a Vaše volba padla právě na družstevní byt, měli byste vědět, že…

Jak získat hypotéku na družstevní byt?

Hlavním argumentem pro pořízení družstevního bytu je o cca 20 % nižší cena než u bytových jednotek v osobním vlastnictví. Z právního hlediska samozřejmě nejde o koupi, ale jen převod práv a povinností a získání podílů v bytovém družstvu.

Co se týče možností, jak získat úvěr, banky Vám nabídnou hypotéku se zástavou jiné nemovitosti, americkou hypotéku, hypotéku s pozdějším převodem do vlastnictví a hypotéku bez možnosti jiné zástavy a převodu do osobního vlastnictví.

Nemáte čas a nervy na srovnání nabídek?

Vašim cílem by měla být ta nejvýhodnější hypotéka na družstevní byt. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas návštěvami kamenných poboček a následným srovnáváním nabídek svépomocí, využijete zbrusu novou službu, která umožňuje rychlé a přesné srovnání hypotéčních úvěrů.

Eurohypoška je unikátní tím, že srovnává hypotéky i od zahraničních bank. Aplikace se speciálním know how dokáže vyhledat nejvýhodnější nabídky od slovenských, rakouských, německých, ruských a amerických bank.

Dobrá zpráva je, že šanci na výhodnou hypotéku na družstevní byt mají také zájemci se záznamem v registru dlužníků. Stačí pár kliků v nezávazné kalkulačce   hypoték a obratem se dozvíte, jaké jsou Vaše možnosti. Vaše další kroky k družstevnímu bytu by měly směřovat k vyplněním naší hypoteční kalkulačky, ať zjistíte, jak na tom jste a co pro Vás můžeme udělat…