Nebankovní hypotéka

MÁTE MENŠÍ ZÁZNAM V REGISTRU DLUŽNÍKŮ? CO TEĎ?

Nebankovní hypotéka. Už samotný přívlastek napovídá o tom, že se dostanete do spárů nebankovních podvodníků. Počítejte s vysokými úrokovými sazbami, nepřiměřenými a skrytými poplatky a hlavně s nelidskými podmínkami. Nehledě na to, že si nebankovní půjčku nemůžete nikde předem vypočítat na kalkulačce hypoték.

Nebankovní hypotéka je sice podložena na první pohled transparentní a důvěryhodnou smlouvou. Pakliže si k podpisu úvěrové smlouvy přizvete právníka, ten Vám otevře oči. Malé písmo je jedním z nejčastějších symbolů neférového jednání nebankovních poskytovatelů hypoték.

Nevýhody nebankovní hypotéky

  • Jsou vám vyměřeny skryté a často nesmyslné poplatky jak u nového úvěru, tak i refinancování hypotéky, kterou již nějakou dobu splácíte.
  • Úroková sazba je v porovnání s bankovní hypotékou nepřiměřeně vysoká.
  • Ve smlouvě jsou stanoveny podmínky pro běžného smrtelníka nesplnitelné.
  • Nebankovní instituce mají nelidské chování ke svým klientům.

Samozřejmě, v minulosti bankovní ústavy dávaly od klientů se záznamem v registru ruce pryč. Časy se mění a mění se také bankovní politika. Ačkoliv vám přímo v bance takovou možnost nenabídnou, stačí se obrátit na specializovanou firmu. S touto společností projdete cestou hypotéky se seriózním bankovním ústavem, se kterým se nebudete ocitat na hranici zákona. Nepřijdete o střechu nad hlavou, protože bankovní hypotéky mají přívětivější podmínky a vlastnosti.